Potřebujete znát své PROČ

Rozdíl mezi pocitem štěstí a uspokojením

V životě jsou situace, kdy cítíte pocit štěstí a radosti z dobře odvedené práce, splnění nějakého přání, získání nového klienta, dokončení projektu atd. Dalo by se říct, že každý z nás v práci pravidelně zažívá pocit radosti a štěstí, ale nemůžete říct, že vám to, co zrovna teď děláte přináší každou hodinu a každý den pocit štěstí a radosti. Avšak máte-li propojenou práci s vaším PROČ, tak můžete mít z práce v každém okamžiku pocit uspokojení. Cítíte-li, že jste součástí něčeho, co vás přesahuje a vaše bytí v práci se propojí s vašim PROČ, získáváte schopnost, sílu, moc, jasnost a klid na duši.

Můžete mít v práci radost, když získáte dobrého klienta, nebo se vám podaří někomu pomoci s něčím, co neuměl, ale určitě vám přináší uspokojení, když víte, že přispíváte k nějakému vyššímu cíli s dalekosáhlejšími důsledky. Důvodem je totiž to, že:

  • pocit štěstí vychází z toho, CO děláme, ale
  • pocit uspokojení vychází z toho, PROČ to děláme.

Chcete-li mít ze své práce trvalé uspokojení, chcete-li se cítit, že jste součástí a zdrojem něčeho, než jste vy sami, potřebujete znát své PROČ.

Neexistuje práce snů nebo vášeň, kterou byste mohli využívat v práci, ale když znáte své PROČ, tak můžete dělat práci, kterou máte rádi a můžete ji dělat s vášní.

Co je potřeba udělat?

  1. Určitě doporučujeme si koupit knihu OBJEVTE SVÉ PROČ. Bude vám do budoucna, ale i před kurzem sloužit jako skvělý manuál, ke kterému se můžete vždy vracet.
  2. Můžete přijít na workshop, kde pod vedením zkušeného lektora a kouče budete objevovat vaše PROČ. Můžete se ptát, diskutovat s ostatními a hlavně se inspirovat příběhy druhých lidí a jejich PROČ. Každý máme své proč, takže workshop je úžasnou příležitostí inspirovat druhé a být inspirován.
  3. Můžete si dohodnout individuální koučink, kde objevíte své PROČ. Koučinky jde dělat osobně nebo i online, u vás doma nebo ve vaší firmě. Pro jednotlivce nebo i skupiny.